Warar Xaqiiq ah iyo Faallooyin Deegaaanka Soomaalida/Ogaden/Kilil5-Faallo.com http://www.faallo.com News and Analysis on Somali National Regional State aka Ogaden, aka Kilil5 Sat, 09 Apr 2016 07:42:50 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.6 Waa in Gargaar Ku Habboon Lala Gaadhaa Dadka Fatahaaddu Saamaysay! http://www.faallo.com/2016/04/09/waa-gargaar-ku-habboon-lala-gaadhaa-dadka-fatahaaddu-saamaysay/ Sat, 09 Apr 2016 07:42:50 +0000 http://www.faallo.com/?p=4716 Ethiopia’s clampdown on dissent tests ethnic federal structure http://www.faallo.com/2016/04/09/ethiopias-clampdown-dissent-tests-ethnic-federal-structure/ Sat, 09 Apr 2016 05:37:12 +0000 http://www.faallo.com/?p=4717 Press Freedom for Ethiopian Bloggers Tested Again http://www.faallo.com/2016/03/30/press-freedom-ethiopian-bloggers-tested/ Wed, 30 Mar 2016 14:21:15 +0000 http://www.faallo.com/?p=4713 Cabdi Iley Muxuu Ka Qaadi Karaa Reer Shiniile iyo Liibaan? http://www.faallo.com/2016/03/22/cabdi-iley-muxuu-ka-qaadi-karaa-reer-shiniile-iyo-liibaan/ Tue, 22 Mar 2016 18:38:11 +0000 http://www.faallo.com/?p=4708 Yuhuudda oo Joojisay Itoobiyaankii La Daadgurayn Jiray (Falaashada) http://www.faallo.com/2016/03/22/yuhuudda-oo-joojisay-itoobiyaankii-la-daadgurayn-jiray-falaashada/ Tue, 22 Mar 2016 17:45:01 +0000 http://www.faallo.com/?p=4706 The consequences of Ethiopia’s forced evictions http://www.faallo.com/2016/03/22/consequences-ethiopias-forced-evictions/ Tue, 22 Mar 2016 17:30:53 +0000 http://www.faallo.com/?p=4703 History repeats itself in Ethiopia http://www.faallo.com/2016/03/22/history-repeats-ethiopia/ Tue, 22 Mar 2016 17:22:39 +0000 http://www.faallo.com/?p=4700 Andargachew ‘Andy’ Tsege: UK funding Ethiopian spies who snatched Londoner & put him on death row http://www.faallo.com/2016/03/22/uk-funding-ethiopian-spies-snatched-londoner-put-death-row/ Tue, 22 Mar 2016 17:08:49 +0000 http://www.faallo.com/?p=4697 Oromo: Addis Ababa Master Plan – a Recipe for Disaster? http://www.faallo.com/2016/03/16/oromo-addis-ababa-master-plan-a-recipe-for-disaster/ Wed, 16 Mar 2016 21:15:20 +0000 http://www.faallo.com/?p=4693 The Criminalization of Environmental and Human Rights Activists http://www.faallo.com/2016/03/16/the-criminalization-of-environmental-and-human-rights-activists/ Wed, 16 Mar 2016 21:12:19 +0000 http://www.faallo.com/?p=4691